SPORT

Interi urdhëron lojtarët e huaj të kthehen javën tjetër në Milano, do futen në karantinë

Të gjithë futbollistët e huaj të Interit që u janë bashkuar familjeve të tyre në shtetet e origjinës do të kthehen në Milano në fillim të javës tjetër. 

Dikush nga 7 prej lojtarëve të huaj të skuadrës zikaltër që kanë lënë Italinë mes Lukakut, Young, Eriksen, Moses, Godin, Brozovic, Handanovic e Godin janë kthyer tashmë në Milano, ndërsa me urdhër të klubit brenda ditës së hënë dhe ditës së martë të javës tjetër do të kthehen në shtëpitë e tyre në kryeqëndrën e Lombardisë.

Të gjithë lojtarët e huaj të Interit që do të kthehen gjatë këtyre ditëve do të qëndrojnë për 15 ditë të izoluar në shtëpitë e tyre për të zhvilluar një tjetër karantinim për të kuptuar nëse janë infektuar ose jo me Koronavirus. 

Ky urdhër i klubit ka ardhur për faktin se në maj shpresohet shumë që situata të qetësohet dhe të rinisë stërvitja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.