SPORT

Interi është treguar e gatshme për të shitur Milan Skriniar

Së fundmi mediat britanike raportojnë se Manchester City nuk ka hequr dorë nga Skriniar i cili preferohet së tepërmi nga Pep Guardiola.

Sipas “Calciomercato”, Interi kërkon 70 milionë euro për të hequr dorë nga shërbimet e 25-vjeçarit i cili në vitin 2017 u ble nga Sampdoria.

Duke marrë parasysh që Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për shkak të shkeljeve të Fair Play Financial dhe rënies ekonomike shkaku i coronavirusit, blerja e sllovakut duket një mision i vështirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.