SPORT

Interi e largon edhe një mbrojtës tjetër

Genoa këmbëngul për të rikthyer në “Marassi” mbrojtësin Andrea Ranocchia dhe pret tashmë vetëm miratimi ne këtij të fundit, për të kompletuar transferimin.

Klubi ligur ka arritur marrëveshjen me Interin, ndërsa vetë mbrojtësi 32-vjeçar ka kërkuar kohë për të vendosur, megjithatë lënia në pankinë mbrëmjen e djeshme ndaj Fiorentinës mund të jetë një sinjal që Conte nuk beson më te ai.

Ranocchia ishte zëvendësuesi i parë i holandezit De Vrij sezonin e kaluar, por mbrëmjen e djeshme e pa ndeshjen nga stoli, ndonëse holandezi nuk ishte i grumbulluar, pasi ishte i pezulluar.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.