SPORT

Injorimi i Xherdan Shaqirit shkakton ‘tërmet’ në Angli

Liverpooli e kaloi me sukses testing e quajtur ‘Porto’ në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve, duke regjistruar një fitore 2:0 në mbrëmjen e kaluar.

Naby Keita i dha epërsinë “Të Kuqëve” para se Roberto Fimrino ta shënonte golin e dytë dhe të fitores për vendasit në “Anfield Road”.

Rezultati 2:0 nënkupton se skuadra e Jurgen Klopp është në pozitë të fortë për ndeshjen e kthimit në Portugali të mërkurën e ardhshme.

Mediumi lokal “Liverpool Echo” ka përmendur disa pika, të cilat edhe kanë mundur të na ikun gjatë ndeshjes së djeshme.

Image

Njëra prej këtyre pikave është edhe injorimi i radhës i Jurgen Klopp në drejtim të mesfushorit nga Kosova, Xherdan Shaqiri.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.