SPORT

Immobile dhe Ronaldo në sulm për ‘Këpucën e Artë’, ‘dridhet’ Lewandowski

Immobile dhe Ronaldo garojnë se kush do të jetë golashënuesi më i miri në Serinë A dhe më gjërë.

Një tjetër objektiv është në horizont: “Këpuca e Artë”.

Klasifikimi special që kurorëzon çdo vit golëshënuesin më të mirë në Europë çdo vit udhëhiqet nga Robert Lewandowski.

Lojtari i Bayern Munich tashmë me pushime ka shënuar 34 gola në këtë sezon.

Ai kryeson me 68 pikë i ndjekur nga CR7 dhe Ciro me 30 shënime dhe 60 pikë.

Duhen katër ndjeshje dhe 4 gola për të balancuar rezultatin.

Një shenjë më shumë për t’u bërë numri një.

Sfida është e hapur.

Sytë janë të kthyer nga rekordi i Higuain ( 36 gola në një sezon).

Qëllimi lëviz më tej, po për dy asgjë nuk është vërtet e pamundur.

Immobile dhe Ronaldo në sulm për ‘Këpucën e Artë’, ‘dridhet’ Lewandowski

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.