Kosova

IKSHPK/ 5 të infektuar, 8 të shëruar dhe asnjë viktimë nga Koronavirusi në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, njofton se nga 358 testime, pesë prej tyre rezultuan pozitive.

Gjatë kësaj periudhe, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 8 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 105.557.

 Në total numri i rasteve aktive është 104.