Kosova

IKSHPK: 19 raste të vdekjes dhe 279 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 19 raste të vdekjes dhe 279  raste të reja me koronavirus.

Lajmin e ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, përmes një njoftimi drejtuar mediave.

Konfirmimi i këyre rezultateve ka ardhur pas testimit të mbi  mijë mostrave.

MSh’ja ka njoftuar edhe për shërimin e  pacientëve dhe vaksinimin e  mijë personave.