SPORT

Ibrahimovic poston foton epike: Ti ecën, unë fluturoj

Legjendari Zlatan Ibrahimovic u kthye mbrëmjen e djeshme në fushat e lojës, pasi zëvendësoi Ismail Bennacer në minutën e 77 -të të ndeshjes midis Milanit dhe Veronës (3: 2).

Për shkak të dëmtimeve, ndeshja e mbrëmshme ishte e dyta për Ibran me Milanin këtë sezon, pas asaj me Lazion më 12 shtator, ku luajti për 30 minuta dhe shënoi një gol.

Futja e Zlatan në fushat e lojës kur rezultati ishte në barazim 2: 2 ndoshta solli një dozë të caktuar frike tek lojtarët e Veronës, e cila u shfaq vetëm një minutë më vonë.

Milani arriti të përmbyste rezultatin në minutën e 78 -të, kur Koray Gunter reagoi në mënyrë të ngathët dhe shënoi autogol.

Ibrahimovi ishte padyshim i kënaqur me rezultatin dhe kthimin e tij në fushat e lojës, kështu që pas ndeshjes postoi një fotografi të tij dhe mbrojtësit të Veronës në Tëitter me përshkrimin: “Ti ecën, unë fluturoj”.

Image

Kujtojmë, Milani u ngjit në krye të tabelës me 22 pikë të grumbulluara, një më shumë se Napoli, por edhe me një lojë më shumë se napolitanët. Në vendin e tretë është Interi.

Image

Shfaq më shumë
//mauchopt.net/4/3473483