I shënoi gol Konyaspor-it, Hadergjonaj vlerësohet me notën më të lartë

Mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës, Florent Hadërgjonaj, shënoi gol për Alanyaspornë fundjavë në kampionatin turk.

Hadërgjonaj luajti titullar dhe shënoi gol në fitoren e ekipit të tij si mysafir 2:0 kundër Konyaspor.

Performanca e Hadërgjonajt në këtë ndeshje si në repartin defanziv si në atë ofanziv ishte mbresëlënëse, teksa në fund u vlerësua si më i miri i ndeshjes, me notën  7.9.

Go to TOP