Bota

I akuzuar për trafik droge, dorëzohet ish gjenerali i Maduros/ DEA: Pranoi të bashkëpunonte

Të premten, Agjentët e DEA-s fluturuan për në Kolumbi, për të arrestuar Cliver Alcala, një gjeneral pensionist i Venezuelës i akuzuar për trafik droge së bashku me Presidentin Venezuelës Nicolas Maduro, thanë dy burime të DEA për Reuters.  

Alcala u dorëzua dhe DEA hoqi dorë nga ekstradimi i tij, pasi pranoi të bashkëpunonte me prokurorët, thanë burimet.

DEA po fluturojnë përsëri në Shtetet e Bashkuara me Alcala këtë mbrëmje nga qyteti port kolumbian Barranquilla, ku jeton tani Alcala.  

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.