Bota

Humbi betejën me flakët në Australi, vajza e zjarrfikësit të ndjerë përloti botën

Andreë O’Dëyer, 36 vjeç humbi jetën në 19 dhjetor ndërsa po luftonte me një zjarr të madh në Buxton, në jug të Sidneit.

Ndërsa lotët rridhnin në sytë e qindra njerëzve në kishë, trimëria dhe pafajësia e vogëlushes së zjarrfikësit solli një buzëqeshje në fytyrat e tyre.

Charlotte e vogël dhuroi përkrenaren e babait të saj të ndjerë dhe mori një medalje të shërbimit RFS të cilin zjarre fiksi e kishte marrë pas vdekjes.

Lini një Përgjigje

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.