Kosova

Hoti iu çon ftesë – reagon Vetëvendosje!

Kryeministri Avdullah Hoti, para takimit në Uashington ka ftuar për nesër në një takim të përbashkët të gjithë liderët politik.

Lidhur me këtë ftesë ka reaguar Lëvizja Vetëvendosje. Zëdhënësi i saj, Arlind Manxhuka ka thënë se kjo qeveri është e paligjshme dhe nuk ka kredibilitet.

 “Kjo qeveri është e paligjshme. S’ka as kredibilitet e as legjitimitet. E, ftesa e saj për takimin e sotëm as nuk ka ardhur e as nuk ka pasur nevojë ta nisin”, ka shkruar Manxhuka.

I dërguari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell njoftoi se pala kosovare dhe ajo serbe do të zhvillojnë një takim në Shtëpinë e Bardhë në Uashington më 27 qershor 2020. /Telegrafi/