HOROSKOPI

Horoskopi javor 10-16 gusht 2020/ Kjo shenjë do të ketë një javë të mbushur me lajme të mira

Java e ardhshme 10-16 gusht planeti i Mërkurit do të shkëlqejë në shenjën e Luanit, i gatshëm për të dhënë mundësi të reja për të gjithë shenjat e zjarrit.

Zbulo se çfarë kanë parashikuar yjet për ju nga 10-16 gusht 2020

Dashi: Zgjidhni çështjet me partnerin tuaj

I dashur Dash këto ditë të nxehta gushti ju bëjnë më të shqetësuar se kurrë dhe ai që paguan më shumë në lidhje me këto shqetësime është partneri. Venusi i pafavorshëm për shenjën tuaj së bashku me Marsin sjell grindjet dhe diskutimet në rendin e ditës. Kushtoji vëmëndje të veçantë fundjavës kur do të keni gjithashtu dhe një Hënë jo harmonike. Megjithatë lajme të mira do të vijnë të enjten dhe të premten.

Demi: Hëna në lidhje

I dashur Dem java juaj nuk mund të filloj më mirë: Hëna do të jetë në lidhje me shenjën tuaj të hënë, të martën dhe të mërkurën duke ju dhënë fat dhe qetësi, veçanërisht përsa i përket ndjenjave. Një Venus i bukur është gati të ndriçojë javën tuaj dhe ta mbush atë me emocione dhe rrahje zemre. E vetmja notë jo harmonike do të jetë diskutimi në punë.

Binjakët: Mbretëresha e festës

Të dashur Binjak ju gjithmonë dini si të argëtoheni dhe sigurisht nuk ju mungojnë aftësitë për tu shoqëruar, por këtë javë në veçanti do të bëheni mbretëresha e festës. Mërkuri dhe Marsi në një pozitë të favorshme do t’ju bëjë energjik më shumë se kurrë duke ju dhënë flirte dhe miqësi të reja: veçanërisht të enjten dhe të premten kur Hëna gjithashtu do të jetë në lidhje me shenjën tuaj. Momente për tu kujtuar ju presin.

Gaforrja: Ditë të paharrueshme

E dashur Gaforre hyrja e Venusit në shenjën tuaj fillon të ndjehet: dashuria ju buzëqesh, e gatshme për t’ju dhuruar mbrëmje verore plot emocione të bukura dhe shumë romancë. E shtuna dhe e diela në veçanti kur të keni dhe një Hënë në lidhje do të jenë dy ditë të paharrueshme. Ndërsa Marsi në një pozitë të pafavorshme ju bën të ndjeheni të lodhur dhe të stresuar, përpiquni ti kushtoni më shumë kohë vetes.

Luani: Shumë lajme

I dashur Luan planeti Mërkur ka hyrë në shenjën tuaj dhe është gati këtë javë t’ju sjellë përfitimet e para: takime emocionuese, lajme dhe mundësi ju presin, veçanërisht të enjten dhe të premten kur dhe një Hënë e bukur dhe me fat është në anën tuaj. Megjithatë në fillim të javës do të keni një humor jo të mirë për shkak të një Hëne në një pozicion të pafavorshëm në shenjën tuaj .

Virgjëresha: Takime me fat

E dashur Virgjëresh më në fund planeti Venus është rikthyer në anën tuaj: kriza sentimentale e periudhës së fundit së shpejti do të jetë vetëm një kujtesë e largët dhe do të keni mundësi të filloni përsëri, para së gjithash nga vetja. Beqarët do të jenë në gjendje të bëjnë takime me fat veçanërisht të favorizuar nga një Hënë romantike të shtunën dhe të dielën. Dhe në vendin e punës nuk do të mungojnë kënaqësitë.

Peshorja: Hëna kujdeset për ju

E dashur Peshore në këtë periudhë po grumbulloni shumë stres kryesisht për shkak të Marsit në kundërshtim dhe mosmiratimit të Jupiterit dhe Saturnit, të cilat pengojnë planet tuaja në fushën e punës. Tani gjithashtu ju duhet një Venus që t’ju mundojë me grindje të vogla dhe të mëdha me partnerin tuaj.. përpiquni të mos e humbisni durimin dhe të përqendroheni në të gjitha të enjten dhe të premten kur një Hënë e bukur dhe e favorshme do t’ju ndihmojë të shuani tensionet. Ngushëlloni veten me një pica të shijshme.

Akrepi: Ditë stresuese

I dashur Akrep java juaj për fat të keq fillon me tre ditë mjaft stresuese: të hënë, të martën dhe të mërkurën, kur Hëna në kundërshtim rrezikon të ju bëjë të humbni durimin lehtë dhe t’ju sjellë pak humor. Disa pengesa të vogla mund të shfaqen veçanërisht në vendin e punës ndërsa nga pikëpamja sentimentale do të keni një Venus të bukur dhe të favorshëm për t’ju mbrojtur dhe për t’ju dhënë nota pozitive.

Shigjetari: Qetësia para stuhisë

I dashur Shigjetar këtë muaj për shenjën tuaj do të jetë pak a shumë si qetësia pas stuhisë: Venera në opozitë muajt e fundit ka mërzitur jetën tuaj të dashurisë  dhe tani që ajo më në fund ka ndaluar se torturuari do t’ju marr marrë ca kohë për të rikuperuar energjitë dhe qetësinë në jetën si çifit. Për fat të mirë, ju mund të mbështeteni në planetët Mars dhe Mërkur të favorshëm për shenjën tuaj të cilat do t’ju japin shumë energji dhe mundësi për të bërë takime të reja.

Bricjapi: Probleme me partnerin

I dashur Bricjap Venera në opozitë ka filluar të ndihet vetvetiu për fat të keq: kjo javë rrezikon të jetë e tensionuar, veçanërisht  të shtunën dhe të dielën kur Hëna gjithashtu do të jetë në kundërshtim. Me partnerin mund të lindin diskutime të nxehta, të cilat duhen të zvogëlohen.

Ujori: Mendime për punën

I dashur Ujor rrezikoni të zhyteni nga shqetësimet në punë dhe ngadalësimet në përgjithësi në projektet tuaja: mos u shqetësoni nga shtatori situata do të kthehet e favorshme për shenjën tuaj. Ndërkohë, kushtojini vëmendje të veçantë ditëve të tensionuara: të hënën, të martën dhe të mërkurën.

Peshqit: Një rikuperim i shkëlqyer

Të dashur Peshq, Venusi më në fund është rikthyer të buzëqeshë për ju që do të thotë një rikupërin i vërtetë i energjisë në 360 gradë.  E hëna, e marta dhe e mërkura, kur të keni një Hënë të bukur në anën tuaj, do të jenë ditë plot emocione. Për më tepër, të shtunën dhe të dielën, planifikohen takime interesante për beqarët.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483