Horoskopi

Horoskopi i të premtes/ Shenjat që duhet të bëjnë kujdes, pasi …

Dashi-Do jeni te vendosur për ta joshur si kurrë me pare partnerin tuaj sot dhe do ja arrini qëllimit. Ai do ndihet mire dhe do ua plotësojë disa dëshira te hershme. Beqaret do kenë dashuri me shikim te pare ne momentin qe me pak e presin. dielli do jete mjaft i favorshëm për sektorin e financave. Do ju duhet te bëni disa shpenzime te rëndësishme, por gjithsesi do jeni te matur.

Demi-Konfigurimi i yjeve do jete pozitiv për jetën tuaj sentimentale. Ata do ju nxitin te jeni me te përkujdesur dhe t’i shprehni pa dorashka ndjenjat. Beqaret do pëlqejnë tej mase një person, por nuk do arrijnë dot ta bëjnë për vete. Ne fakt nuk duhet te dorëzohen deri ne sekondën e fundit. Ne planin financiar tregohuni te arsyeshëm qe gjendja te mbetet e mire.

Binjaket-Nëse doni qe lidhja juaj te ece sa me mire, duhet te tregoheni te rezervuar dhe te dialogoni sa me shume me partnerin. Nëse tregoheni te pakujdesshëm, ose qëndroni ne heshtje gjithë kohës do i grumbulloni problemet. Beqaret me ne fund do ndryshojnë statusin. Financat do konsolidohen pas një periudhe delikate. Do ndiheni shume me mire se me pare.

Gaforrja-Do keni shume keqkuptime sot me partnerin tuaj dhe nuk do arrini dot t’i zgjidhni shpejt. Merrni kohen e duhur, por nga ana tjetër tregohuni edhe pak tolerante. Beqaret duhet te bëjnë akoma me shume durim sepse gjerat kurrsesi nuk mund te ndodhin si me magji. Financat do jene te qëndrueshme. Nuk do keni probleme edhe kur te kryeni shpenzimet e domosdoshme.

Luani-Do jeni shume nervoze gjate gjithë kësaj dite dhe mund te keni edhe ndonjë mosmarrëveshje me partnerin tuaj. Beqaret nuk do mund te takojnë persona te përshtatshëm dhe për pasoje do vazhdojnë te mbeten te vetmuar. Plutoni do ju nxite te shpenzoni pa u menduar sot dhe gjendja e financave do ketë tronditje te forta.

Virgjëresha-Jeta juaj ne çift nuk do jete shume e qete gjate kësaj dite. Do konfliktoheni për gjera elementare me atë qe keni ne krah dhe asnjeri nuk do ule hundën. Beqaret do jene te paqëndrueshëm dhe nuk do ndihen gati për te ndryshuar statusin. Ne planin financiar ka ardhur momenti te kryeni investimet e menduara prej kohesh.

Peshorja-Dite harmonike kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do dashuroheni si do e ndjeni dhe nuk do mendoni për te nesërmen. Kënaqësitë do jene te njëpasnjëshme. Beqaret nuk do mundin dot te krijojnë një lidhje te qëndrueshme dhe do mbeten me te njëjtin status. Ne planin financiar do kryeni shpenzime te paimagjinueshme te cilat do ju lënë me xhepat bosh.

Akrepi-Sot do jete dita e vendimeve te rëndësishme për ju te dashuruarit. Pas kaq shume diskutimesh do bëni disa zgjedhje. Beqaret do vazhdojnë te mbeten ne kërkim te princit te kaltër deri ne orët e vona te mbrëmjes, por vetëm disa do mund ta gjejnë atë. Me financat mos u tregoni te pamatur dhe mos shpenzoni me sy mbyllur. Do keni probleme serioze.

Shigjetari-Te dashuruarit do e ofendojnë njeri tjetrin dhe do keni mosmarrëveshje te shumta se bashku. Beqaret do kenë takime te rëndësishme dhe shume gjera do ju ndryshojnë menjëherë. Dita do jete plot ngjyra. Financat do jene te vështira për t’u menaxhuar, megjithatë fale ndihmës se disa te afërmve do ja dilni mbanë ta mbani situatën te stabilizuar.

Bricjapi-Është momenti i duhur sot për te rregulluar problemet qe keni pasur ne te kaluarën sepse po i late shume pas dore situata mund t’iu dale edhe jashtë kontrollit. Beqaret qe janë ne kërkim te shpirtit binjak do mund ta gjejnë me ne fund atë dhe do ndihen te plotësuar. Financat do vijnë dalëngadalë duke u përmirësuar. Mos prisni te pasuroheni menjëherë.

Ujori-Do bëni deklarata te forta dashurie sot ne jetën tuaj sentimentale dhe do ndiheni me se miri. Partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës. Beqaret do lodhen pak, por nga pasditja do gjejnë personin qe kane ëndërruar prej shume kohesh. Me financat do jeni vigjilente dhe nuk do hidhni hapa te gabuara. Gjendja do mbetet shume e qëndrueshme.

Peshqit-Do merreni me disa probleme familjare gjate kësaj dite dhe nuk do i kushtoni vëmendjen e duhur personit qe keni ne krah. E mira është te flisni me te e te sqaroni situatën ne mënyrë qe ai te mos mendojnë gjera te paqena. Beqaret do mbeten ashtu si janë. Buxheti nuk do jete i keq, megjithatë qe situata te mos tronditet duhet t’i kryeni me kujdes shpenzimet.