Horoskopi

Horoskopi, e enjte 6 qershor 2019

Dashi – Një vizitor me disa probleme mund të vijë në derën tuaj në kërkim të këshillave. Ai ose ajo mund të ketë edhe lajme të tjera që mund t’ju trondisin. Një krizë profesionale mund ta bëjë të nevojshme që ju ose partneri juaj të kaloni shumicën e ditës larg shtëpisë dhe familjes. Kjo mund të jetë zhgënjyese, veçanërisht nëse duhet të anuloni planet.

Demi – Detyrat e çdo lloji mund të duken si punët e Herkulit sot. Mbingarkesa dhe tendosja mund të ndihen gjatë ditës së sotme. Mund të jetë një ide e mirë për të marrë pak kohë për të pushuar. Nëse ju nuk mundeni ta bëni këtë, të paktën përpiquni të merrni gjërat më lehtë.

Binjakët – Çështjet e parave mund të peshojnë në mendjen e një miku të ngushtë ose të dashurit, dhe ai ose ajo mund të kërkojë këshillën tuaj. Një projekt krijues mund të kërkojë një shpenzim më të madh parash, kohë ose burime të tjera nga sa mendonit fillimisht. Kjo mund t’ju bëjë të pyesni veten nëse do të jeni në gjendje të vazhdoni me të.

Gaforrja – Ju mund të keni vizitorë, apo edhe një takim të nxehtë të planifikuar për sonte. Nga pasditja ju mund të ndiheni shumë të lodhur për të dalë dhe pyesni veten nëse duhet ta anuloni. Është më mirë ta shtyni për një herë tjetër. Keni kafe dhe tortë në shtëpi! Mbrëmja juaj duhet të jetë plot me biseda emocionuese dhe stimuluese.

Luani – Dërgesat që prisni mund të vonohen. Sot ju mund të mësoni diçka tronditëse për një fqinj apo të afërm. Thashethemet mund të përhapen me shpejtësi përmes komunitetit tuaj. Mund të vizitoni disa njerëz nga afër ose të kaloni shumë kohë në telefon duke u përpjekur të mësoni të vërtetën. Mos merrni asgjë që dëgjoni me vlerë nominale.

Virgjeresha – Disa lajme të mira por të habitshme mund të vijnë sot. Ndoshta një anëtar i familjes ose një mik do të thërrasë ose do të bjerë me një zhvillim të habitshëm që ndikon drejtpërdrejt tek ju. Në mbrëmje, dilni së bashku dhe festoni. Mos harroni të përfshini dikë tuaj të veçantë në planet tuaja të festimit.

Peshorja – Sot mund të fillojë dita me shumë lodhje. Jeni të përgatitur! Disa pajisje mund të vazhdojnë të ndizen dhe mund të duhen pak kohë për ta rregulluar atë. Një ndarje e përkohshme nga partneri/partnerja juaj gjithashtu mund të jetë zhgënjyese. Ju mund të keni shumë energji fizike të cilën duhet ta shfrytëzoni. Bëni një shëtitje të gjatë.

Akrepi – Niveli juaj i frymëzimit artistik është i lartë sot. Ëndrrat ose meditimi mund të sjellin disa njohuri dhe zbulime shpirtërore, dhe ju mund t’i harroni ato sapo të zgjoheni ose të përfundoni meditimin. Kjo mund të provokojë zhgënjimin! Mundohuni t’i shkruani ato edhe sikur të mbani mend vetëm gjëra të vogla.

Shigjetari – Disa lajme shqetësuese në lidhje me paratë mund t’ju shqetësojnë. Ndoshta një çek që prisni nuk ka ardhur në kohë. Ndoshta banka ka bërë një gabim në lidhje me llogarinë tuaj. Kjo nuk është asgjë për tu frikësuar pasi cdo gjë do të rregullohet, është vetëm një pengesë e përkohshme.

Bricjapi – Një pengesë në karrierën tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni të çorientuar. Pajisjet mund të jenë të përfshira. Mos u çmendni. Është vetëm e përkohshme. Vendosmëria, efikasiteti dhe praktika juaj duhet të kujdesen për të në asnjë kohë. Në parim, ju ndoshta keni ndjenjë optimiste për të ardhmen dhe nuk ka gjasa ta ndryshoni atë energji. Mundohuni të mos shqetësoheni për problemet sot. Kaloni kohë duke pushuar dhe duke shijuar shoqërinë e miqve dhe familjes.

Ujori – Një porosi që prisni nga larg mund të vonohet, duke ju bërë të pyesni nëse mund të ketë humbur. Nuk ka humbur. Për fat të keq, nuk mund të bëni gjë tjetër vecse të prisni. Pajisjet mekanike gjithashtu mund të dilnin jashtë, duke bërë thirrje për një shërbim riparimi.

Peshqit – Sot ju mund të ndiheni pasionantë dhe dëshironi një takim romantik. Ju mund të keni edhe një datë të nxehtë të planifikuar. Mos u habitni nëse duhet të shtyhet. Mund të përpiqeni t’i nënshtroni ato ndjenja përmes aktiviteteve krijuese.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.