HOROSKOPI

Horoskopi Ditor/ E shtunë, 7 shtator 2019

DASHI

Mos e mashtroni veten! Ndoshta mund të tundoheni për të parë dicka, por aty ka rrezik. Kujto që dëshirat dhe ëndrrat janë kalimtare, prandaj mos rrezikoni nëse nuk jeni të sigurtë.

DEMI

Keni nevojë që të ndryshoni ambient? Nëse gjërat po fillojnë të bëhen të mërzitshme, atëherë duhet të shkoni diku tjetër. Por nëse qëndroni në shtëpi pjesën më të madhe të kohës, provoni të ndryshoni mobiljet. Kjo do e bëjë shtëpinë të duket e re.

BINJAKËT

Kushtojini vëmendje shëndetit mendor sot. Mos punoni nëse ndiheni të lodhur, por merreni pushim pasi trupi juaj e kërkon këtë. Madje, mund të parandaloni shumë sëmundje dhe të forconi sistemin imunitar.

GAFORRJA

Dicka e pazakontë mund t’ju tërheqë vëmendjen. Nuk keni pse të tundoheni nëse bëhet fjalë për dicka të rrezikshme, për të cilën do pendohesh. Nëse keni nevojë për një aventurë, më mirë provoni të dilni në darkë ose të provoni një sport të ri.

LUANI

Është një ditë e bukur për të vendosur disa qëlliume të reja. Nëse nuk keni një listë pune, duhet ta bëni. Nga kjo listë, përcaktoni cila është gjëja më e rëndësishme dhe filloni duke punuar për të.

VIRGJERESHA

Dilni me dikë që ka nevojë për ju. Mos i ktheni “kurrizin” askujt nëse jeni të zënë apo nuk jeni në humor për të dalë. Ai/ajo ka nevojë për një këshillë që vetëm ju mund t’ja ofroni. Të dëgjoni dikë nuk kërkon shumë energji, prandaj mos i thoni “jo” ftesave për të dalë.

PESHORJA

Kujdesuni për veten nëse ndiheni të lodhur. Nuk është turp që të merrni pushim nëse keni nevojë. Mund të kaloni gjithë ditën në krevat nëse doni. Nëse duhet të punoni patjetër, bëjeni me laptop nga shtëpia. Jepini vetes pushimin që ka nevojë.

AKREPI

Muzika mund të nxjerrë “bishën” brenda teje. Nëse ndiheni të fjetur, vendosni pak muzikë dhe do jeni sërish në humor. Kërceni dhe këndoni me zë të lartë. Do të habiteni se si redukton stresin dhe rrit energjinë.

SHIGJETARI

Nëse ndiheni të ngadaltë sot, vendosni muzikën që pëlqeni dhe do ju ndihmojë shumë kudo që të jeni. Pak ritëm nuk i bën këq askujt, madje i jep kënaqësi punës.

BRICJAPI

Mos hezitoni që të provoni vazhdimisht. Është ndjenjë e tmerrshme të dështoni në dicka. Nëse suksesi është i rëndësishëm për ju, e keni të nevojshme të mundni frikën. Pjesa më e madhe e njerëzve tentojnë disa herë derisa arrijnë qëllimin që duan.

UJORI

Konsideroni që të flisni me një mik të mirë sot. Mos e lejoni krenarinë që t’ju marrë përpara. Nëse keni bërë dicka gabim, nuk është turp të kërkoni falje. Kujtoni se nuk ekziston asnjë person i përsosur.

PESHQIT

Ka ardhur koha që të përballeni me dicka, ndoshta zhgënjim apo dështim në një fushë të caktuar. Edhe njerëzit më të suksesshëm përballen me situata të tilla. Përpiquni sërish!

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483