HOROSKOPI

Horoskopi Ditor/ E mërkurë, 27 nëntor 2019

DASHI

Një person mund të ketë shumë pyetje për ju sot dhe me shumë mundësi nuk do keni kohë që t’i jepni aq vëmendje sa do të dëshironit. Jini të sinqertë dhe të sjellshëm, si dhe njoftoni këtë person që nuk jeni i aftë të merreni me shumë detaje tani për tani. Sugjeroni dikë tjetër që ti japë përgjigje dhe do të jeni më të qetë.

DEMI

Çfarë do romance që keni tani do të jetë veçanërisht e kuptueshme. Ju do të keni të njëjtin humor dhe nuk do e keni problem të bini dakord për diçka zbavitëse që ta bëni së bashku. Nëse po shijoni beqarinë, do ta ndjeni këtë sinkronizëm me miqtë tuaj më të afërt. Koha është e përsosur për këtë harmoni në jetën tuaj sepse ju jeni gati të lëvizni jashtë kornizës suaj të brendshme të mendjes dhe të riktheheni në jetë një skenë më sociale.

BINJAKËT

Në vend që të përpiqeni të planifikoni çdo minutë të ditës tuaj të ngarkuar, shpalosini gjërat natyrshëm. Kalendari dhe alarmi do ju ndihmojë, por mund të pengojnë krijimtarinë tuaj dhe të ndërhyjnë në ritmin e zakonshëm. Mendoni për detyrat tuaja të përditshme në një mënyrë më të lirshme dhe më të qetë dhe mos u shqetësoni se nuk i përmbaheni një plani. Kjo do të çlirojë energjinë tuaj dhe do t’i mbajë idetë që rrjedhin gjatë gjithë ditës.

GAFORRJA

Do të ketë një energji të gjallë që do ju rrethojë kudo që shkoni, duke bërë të mundur bisedat e gjata dhe magjepsëse. Megjithatë nuk do mungojnë bisedat e vogla. Ju mund të mos ndiheni shumë social tani, por nëse e detyroni veten të filloni një bisedë të shkurtër me një të huaj, nuk do të zhgënjeheni. Provojeni, komunikimi është një gjë shumë e mirë tani.

LUANI

Mos u çudisni shumë nëse e gjeni veten duke shtypur një qindarkë aq fort sa t’ju mpihen gishtat! Ju padyshim po ndiheni më “kopracë” për paratë se zakonisht, dhe kjo ndoshta sepse intuita juaj po ju thotë se do ju shfaqet një shpenzim i madh. Edhe një herë, nënndërgjegjja juaj po kujdeset mirë për ju! Shtyni çdo blerje ekstravagante për pak kohë.

VIRGJERESHA

Disa mundësi mahnitëse, që ju ndryshojnë jetën konsiderohen edhe gjë e mirë, por edhe një gjë e keqe. Ju po afroheni më shumë se kurrë me atë që dëshironi dhe kjo është një gjë e mirë. Por, a jeni aq gati sa duhet të jeni? Pesimizmi juaj ju ka penguar të përgatiteni siç duhet! Merrni ca kohë për të rregulluar vendin e punës ose shtëpinë tuaj sot. Ju duhet të jeni gati për ngjarjet që do ju marrin kohë nga jeta juaj në javët e ardhshme.

PESHORJA

Të gjitha perceptimet tuaja për një konflikt të kohëve të fundit janë të sakta, kështu që mos u besoni njerëzve që ju akuzojnë se jeni shumë dramatik ose i fryni gjërat kot së koti. Ecni përpara me idenë tuaj dhe nëse njerëzit e tjerë nuk janë kujdesur për atë që do të ndodhë vërtet, ky është problemi i tyre. Ju nuk mund të ngadalësoni gjithmonë ritmin tuaj dhe të prisni që njerëzit e tjerë të vijojnë me idenë tuaj.

AKREPI

Një nga miqtë tuaj më të guximshëm ka një ide të madhe sociale dhe mund të dëshirojë ndihmën tuaj. Ky person nuk është mjaft i mirë me të gjitha detajet. Vërtetë ka nevojë për ndihmën tuaj, kështu që ju duhet të kontribuoni me padurim dhe të bëni gjithçka që mund të bëni. Organizimi është diçka për të cilën do të shkëlqeni, dhe ju mund të ndihmoni që edhe plani më i ndërlikuar të funksionojë pa probleme.

SHIGJETARI

Sot, njerëzit e tjerë mund t’ju nevrikosin shumë, kështu që përpiquni të qëndroni në distancë me grupe të mëdha. Ju mund të gjeni veten duke u shqetësuar nga bisedat e shumta dhe shpërthimet me zë të lartë. Kjo ndjeshmëri mund të jetë treguese e disa ndjenjave konfuze dhe ajo që ju nevojitet është një kohë e qetë për të zgjidhur disa gjëra shqetësuese.

BRICJAPI

Merrni lupën tuaj, sepse është koha që të zgjidhni gjërat e vogla! Kjo është një ditë e jashtëzakonshme për çdo gjë që ka detaje të ndërlikuara ose pjesë të vogla. Mendja juaj është e mprehtë dhe vizioni juaj është i qartë, kështu që sot është dita për të zgjidhur disa nga problemet që keni patur kohët e fundit.

UJORI

Instinktet tuaja për dikë që  sapo e keni njohur mund të jenë të duhurat, por kjo nuk do të thotë që duhet t’ia tregoni. Mbajini këto informacione për veten tuaj deri në një moment të dytë. Ndoshta nuk e keni të nevojshme të prisni sepse ky person është jashtëzakonisht kokëfortë dhe i pakujdesshëm.

PESHQIT

Është krejtësisht normale që njerëzit të shfaqen me karaktere të ndryshme, në varësi të postit që kanë. Për shembull, me siguri nuk do të bisedonit njësoj si me një punëdhënës dhe me një mik. Por sot do të vini re se si dikush që keni takuar së fundmi duket se kalon nëpër një shndërrim total personalitetit sa herë që një person i caktuar hyn në dhomë. Vini re këtë dualitet, është një shenjë që ky person nuk është plotësisht i besueshëm.