HOROSKOPI

Horoskopi Ditor/ E mërkurë 11 dhjetor 2019

Dashi-Me partnerin do kuptoheni me se miri gjatë kësaj dite. Te dy do jeni edhe me tolerantë dhe te kuptueshëm. Kjo do iu afrojë edhe me tepër. Beqarët me shume gjasë do fillojnë histori dashurie sekrete me persona qe ne fakt nuk iu përshtaten sa duhet. Ne planin financiar duhet te jeni me te organizuar ne mënyrë qe te mos keni vështirësi as me vonë.

Demi-Ne parim dita e sotme do jete e mire dhe pa probleme te mëdha. Planetët do iu krijojnë kushtet për t’i sqaruar te gjitha mosmarrëveshjet qe keni pasur prej kohesh. Beqaret nga ana tjetër do kenë mundësi takimesh por do hezitojnë ndërmjet dy personash. Mendohuni mire para se te vendosni. Sektori i financave nuk do ketë asgjë për t’u shqetësuar.

Binjaket-Do ketë disa probleme te vogla sot ne jetën tuaj ne çift. Nëse jetoni bashke mund te ngatërroheni për çështje parash, ndërsa nëse jeni ende me vete do keni mosmarrëveshje për shkak te xhelozisë. Kujdes! Beqaret nga ana tjetër do kenë një dite tërësisht ndryshe nga te tjerët dhe do iu duket vetja si ne ëndërr. Edhe ne planin financiar do arrini ta stabilizoni situatën.

Gaforrja-Pritet te ketë ndryshime pozitive gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Do i kuptoni gabimet qe keni bere dhe do gjeni një mënyrë interesante për te kërkuar falje. Beqaret do mundohen gjate gjithë ditës te gjejnë personin e duhur, por edhe sot do jene pa fat. Ne planin financiar duhet te tregoheni te matur ne mënyrë qe te mos keni vështirësi. Hua nuk duhet t’i jepni askujt.

Luani-Ndikimi shume pozitiv i yjeve d e beje jetën ne çift edhe me te bukur sot. Tensioni do te shuhet dhe gjerat do marrin një tjetër rrjedhe. Beqaret duhet t’i mendojnë mire gjerat pozitive dhe negative te një lidhjeje para se te hedhin çdo lloj hapi. Mundësitë për takime do jene te mira sot. Financat do jene delikate, megjithatë me pak maturi mund te arrini ta stabilizoni situatën.

Virgjeresha-Duhet te bëni çmos gjate kësaj dite për t’u pajtuar me partnerin dhe për te krijuar një klime sa me harmonike. Me patjetër duhet larguar rutina. Beqaret nuk do jene ende te bindur për te krijuar një lidhje dhe nuk do përfitojnë nga mundësitë qe do iu jepen. Ne planin financiar do jeni te zotet dhe do e menaxhoni me shume maturi situatën. Gjithçka do shkoje me se miri.

Peshorja-Venusi do e mbroje gjate gjithë kohës sot jetën tuaj ne çift. Do jeni sharmante dhe seksuale me partnerin dhe do dashuroheni ashtu si vetëm ju dini. Beqaret ende nuk do e bëjnë për vete personin qe kane pëlqyer prej kohesh dhe kjo do i mërzitë pa mase. Nëse doni qe financat te jene te mira, duhet me patjetër te shpenzoni me pak dhe për gjera te domosdoshme.

Akrepi-Te dashuruarit do kenë një dite edhe me pasiononte dhe me te gëzuar. Gjithçka do shkoje si e kishit menduar. Do ndiheni te plotësuar. Beqaret nuk duhet ne asnjë mënyrë te ngatërrojnë dashurinë me punën sepse mund te kenë probleme ne te ardhmen. Për financat do jete një dite me fat. Përfitoni për te kryer shpenzimet me te domosdoshme.

Shigjetari-Sot partneri juaj do iu japë prova shume ta qarta për dashurinë e tij te cilat do iu bëjnë te ndiheni me krenare. Gjeni edhe ju mënyrën e duhur për t’ia shprehur atij me tepër ndjenjat. Beqaret do kenë takime, por nuk do jene te bindur plotësisht se ata janë personat me te përshtatshëm për te krijuar një lidhje. Për financat duhet te përkujdeseni me tepër. Hiqni ndonjë para mënjanë meqë gjendja është e qëndrueshme.

Bricjapi-Dite jo shume e qëndrueshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Nuk do merreni vesh siç duhet me atë qe keni ne krah dhe kjo do sjelle vështirësi. Beqaret do jene me te gatshëm për te filluar një lidhje me këdo qe do iu dale para pa menduar se edhe mund te lëndohen një dite. Për te përmirësuar buxhetin mos dëgjoni shokët, por flisni sa me pare me specialistet.

Ujori-Mos u tregoni shume posesive ne jetën tuaj ne çift sepse mund te krijoni probleme te kota me partnerin. Merrini gjerat shtruar dhe shfrytëzoni momentin. Beqaret nuk do jene as sot me fat dhe do mbeten serish vetëm. Është e kote te bëni edhe sakrifica te mëdha. Financat nuk do jene aspak ne gjendje te mire, prandaj duhet te mateni para se te kryeni çdo lloj shpenzimi.

Peshqit-Qielli i dashurisë do jete pa asnjë re gjate kësaj dite. Askush dhe asgjë nuk do ua prishe dot harmoninë dhe bashkëpunimin qe ka ekzistuar prej kohesh. Beqaret do kenë një dite te zakonshme, por ne mbrëmje do ndodhe diçka qe as ata vete nuk e kishin menduar. Përfitoni! Për financat do jete një dite e qete dhe pa probleme serioze.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.