HOROSKOPI

Horoskopi Ditor e mërkure 05.06.2019

Dashi-Klima ne jetën tuaj ne çift ka rrezik te ftohet sot. Nëse nuk doni qe gjerat te marrin menjëherë tatëpjetën qëndroni pak larg njeri-tjetrit. Beqaret nga ana tjetër do jene shume ne humor dhe do i joshin pa fund personat qe do kenë rreth e rrotull. Për financat do filloje një periudhe e qëndrueshme gjate se çiles mund te kryeni edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Demi-Ju do bëni te pamundurën qe te keni një dite te kënaqshme, por yjet do sjellin debate dhe mosmarrëveshje. Ata do ju nxitin ta kundërshtoni fort partnerin për çdo gjë. Beqaret nuk do pëlqejnë te krijojnë shpejt e shpejt një lidhje, por do ja lënë gjithçka kohës. Ne planin financiar do kryeni transaksione te rëndësishme dhe situata do jete me e stabilizuar.

Binjaket-Nëse partneri është shume kërkues ndaj jush sot, bëni çmos t’ia plotësoni dëshirat. Ne orët e mbrëmjes ai do jete me i qete dhe me i dashur me ju. Ata qe kane pasur mosmarrëveshje do pajtohen. Beqaret do vazhdojnë te jene ne kërkim te princit te kaltër, por pa shume fat. Ne planin financiar nuk duhet te ndërmerrni rreziqe edhe nëse situata do jete e paqëndrueshme.

Gaforrja-Dite e kënaqshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Do ja kaloni me se miri me atë qe keni ne krah, do dilni dhe do argëtoheni pa fund se bashku. Beqaret do kenë mundësi te provojnë emocionet e dashurisë. Personi për te cilin kane ëndërruar kaq shume do behet pjese e tyre. Financat nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, kështu qe bëni kujdes me shpenzimet.

Luani-Debatet ne çift do jene te shumta gjate kësaj dite. Secili prej jush do mendoje se ka te drejte dhe nuk do arrini dot te bini ne konsensus. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër sepse ne një vend ku do shkojnë do takojnë personin ideal. Gjithçka mund te ndryshoje për ta. Ne planin financiar do kryeni shpenzime te pamenduara dhe situata do jete delikate.

Virgjeresha-Nëse doni ta shijoni ashtu si duhet jetën tuaj ne çift mos i kaloni etapat me shpejtësi. Çdo gjë ka kohen e vet. Ne orët e mesditës partneri mund t’iu beje një surprize te madhe. Beqaret do jene te turpshëm dhe nuk do i pranojnë ftesat qe do ju bëhen. Mos prisni qe t’ju luten. Financat do jene te paqëndrueshme. Mos jepni hua dhe mos kryeni sot investime te mëdha.

Peshorja-Sektori i dashurisë do jete gjate gjithë kohës i mbrojtur nga yjet. Do i kushtoni me tepër kohe dhe vëmendje partnerit dhe do e surprizoni gjate gjithë kohës. Edhe beqaret do e gjejnë me ne fund shpirtin e tyre binjak dhe do ndihen me te plotësuar. Financat do jene me te mira se kurdoherë kështu qe mund t’ia lejoni vetes edhe ndonjë shpenzim me tepër.

Akrepi-Nëse jeni ne një lidhje duhet te mendoheni njëqind here para se te merrni vendime te rëndësishme. Vërtet e dashuroni fort partnerin, por për te hedhur hapa te mëtejshme duhet te jeni te sigurte. Beqaret nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por gjithçka do ju ndodhe si me magji. Ne planin financiar do jeni te matur dhe do i menaxhoni me kujdes te ardhurat.

Shigjetari-Dite mjaft intensive dhe e mbushur me surpriza te këndshme kjo e sotmja për te dashuruarit. Partneri do ju mbaje ne pëllëmbe te dorës dhe do ju beje te ndiheni sa me mire. Beqareve do ju rendoje pa mase pesha e vetmisë dhe do mërziten shume. Financat nuk do jene aspak te këqija megjithatë mire është te shpenzoni me kujdes edhe këtë periudhe.

Bricjapi-Dite paksa e turbullt dhe me disa debate kjo e sotmja për te dashuruarit. Mundohuni te tregoheni realiste dhe t’i zgjidhni ato me shume maturi. Beqaret do ndihen shume mire ashtu si janë dhe ne shoqërinë e miqve, prandaj nuk do e ndiejnë aq shume nevojën e një partneri. Financat do tronditen mjaft për shkak te shpenzimeve te mëdha qe do kryeni.

Ujori-Influenca e yjeve do jete e kontrastuar gjate kësaj dite. Jupiteri dhe Urani do nxitin debate, ndërsa Venusi do mundohet te krijoje një klime te ngrohte. Beqaret do kenë takime impresionuese dhe shume shpejt do mund te fillojnë edhe një lidhje te qëndrueshme. Ne planin financiar do i kaloni te gjitha vështirësitë dhe do ndiheni me në fund të qetë.

Peshqit-Momentet romantike do jene te shumta gjate kësaj dite për te dashuruarit. Do ndiheni shpesh si ne një ëndërr nga e cila nuk do dëshironi te zgjoheni. Beqaret duhet ta largojnë turpin nëse duan me te vërtetë te gjejnë një person me te cilin te kalojnë jetën. Plutoni do ju ndihmoje ne planin financiar qe ta përmirësoni dalëngadalë situatën. Do ndiheni me te qete.