HOROSKOPI

Horoskopi Ditor/ E dielë, 12 janar 2020

Dashi

Një falënderim i përzemërt për Hënën në Luan që ju vë përsëri në rrugën e duhur duke ju kthyer në favor të entuziazmit, hijeshisë, simpatisë dhe shoqërueshmërisë. Do jeni dinamikë dhe shkëlqyes, do të veçoni aftësinë tuaj për të shijuar çdo moment, për ta bërë këtë të Dielë të veçantë. Nëse jeni beqarë, do të jeni selektivë: keni ide të qarta për atë që kërkoni dhe nuk keni ndërmend të kënaqeni!

Demi

Do keni disa mendime dhe interpretime pesimistre dhe një problem shumë i vogël mund të bëhët i madh. Të zemërohesh është pothuajse e pashmangshme. Mund të irritoni partnerin tuaj duke vendosni pretendimet tuaja në vend të parë.

Binjakët

Të disponueshëm dhe të dashur, ju do të dini se si t’u jepni ndihmë atyre që kanë nevojë, por do të jeni në gjendje të mbani autonominë tuaj. Një mësim i vërtetë në ekuilibër! Përkushtoni veten për të gjitha ato punë që shpesh detyroheni t’i lini pas dore për shkak të kufizimeve kohore. Lajmet që po prisni po vijnë, nuk ka nevojë t’i kërkoni ato. Jeta në çift kërkon më shumë vëmendje, beqarët janë të tërbuar.

Gaforrja

Në shtëpi, lërini punët e përditshme te të tjerët, nuk mund të bëni gjithçka vetëm. Një gjest i dashur, një dhuratë nga një person i veçantë do të fshehë një kuptim të thellë: përpiquni të zbuloni! Tërhiqni telat e çantës, në këtë moment ju priren të shpenzoni shumë lehtë. Saktësisht pastroni një keqkuptim të trashë me partnerin tuaj. Një risi e këndshme.

Luani

E Diela fillon shumë mirë për shenjën tuaj! Ju jeni mbështetur nga miq, të inkurajuar nga Hëna në shenjën tuaj. Për sa i përket detyrave sot mund të paguani pak, por do të jeni në gjendje të rindërtoni marrëdhënie miqësore dhe sentimentale. Mbi të gjitha, diçka duhet të sqarohet në çift çift. Lajmi i mirë është që të dy keni qëllim! Ftesat dhe festat plot gëzim.

Virgjëresha

Të tjerët presin shumë nga ju, por këto ditë duhet të mendoni më shumë për veten tuaj, planifikoni vetëm atë që ju intereson vërtet: nuk është ende koha për të vepruar, për të kapërcyer. Hëna në Luan e sugjeron! Bëni ditët tuaja më kuptimplote. Dëshironi më shumë momente angazhuese me partnerin tuaj: shumë gjëra për të bërë, shtoni diçka të papritur dhe omëleta është bërë.

Peshorja

Ditë e gëzuar: Ditën e sotme do ketë shumë gjallëri dhe shumë mundësi që nuk duhen humbur. Një udhëtim i shkurtër me partnerin tuaj do të ringjallë kuptimin tuaj emocional, edhe nëse së pari do të ishte e nevojshme një ekzaminim i vogël i ndërgjegjes nga ana juaj. Lajme për zemrat e vetmuara, mbani një vëmendje në emailin tuaj.

Akrepi

Hëna dhe Venusi ngadalësojnë rrugën tuaj sot. Në fakt, ju dukeni pak të lodhur dhe të pamotivuar, përfitoni nga atmosfera festive për të rikuperuar energji dhe pozitivitet, por edhe për të gjetur zgjidhjen për një problem që po krijon një shqetësim. Keqkuptimet, konfliktet me të dashurin tuaj? Zbutini ato një herë e përgjithmonë! Kërkoni stimuj të rinj.

Shigjetari

Projektet janë të qarta dhe të përcaktuara! Askush nuk mund të ngatërrojë idetë tuaja: ju e dini saktësisht se ku doni të shkoni dhe asgjë nuk mund t’ju ndalojë tani! Sharmi dhe komunikim i bukur janë pikërisht ato që duhen për të nxjerrë në pah në fushën sociale! Nëse jeni beqar do të afroheni me një person që nxjerr hijeshi nga të gjitha poret dhe do të jeni gati të braktisni veten në një përvojë të paharrueshme.

Bricjapi

E Diela do jetë shumë e qetë dhe e rrjedhshme: nuk ju mungon energjia, por a keni pak dëshirë të angazhoheni? Përmirësoni mirëkuptimin e çiftit dhe do ta demonstroni atë, duke e mbushur partnerin tuaj me vëmendje të vogla dhe të mëdha. Nëse jeni beqarë, kontrolloni të gjitha mesazhet në celularin tuaj; një ftesë e papritur, thjesht çohu, mund të të bëjë të kalosh një ditë të mrekullueshme.

Ujori

Do jetë një ditë e fshehtë për marrëdhëniet personale që mund të përjetojnë momente kritike. Qëndroni të qetë! Në çështjet praktike, apeloni për durim dhe sens të përbashkët: ata do t’ju mbrojnë nga goditjet e rrezikshme. Jeni i dashuruar? Pavarësisht disa gjërave inkurajuese, vullneti juaj për të përballur vështirësi të ndryshme do të dalë në pah.

Peshqit

Do jetë një ditë e qetë, por nuk mund të qëndroni gjithë kohës në dafina. Duhet të organizoni jetën tuaj të përditshme dhe mënyrën tuaj të të ushqyerit ndryshe. Nëse jeni çift, dashuria ka marrë një rrugë të re; ju tregoheni më të gatshëm për të përmbushur nevojat e partnerit, për t’iu përgjigjur me intensitet më të madh emocional vëmendjeve të tjetrit.