Kosova

Hoti: LDK sikur Liverpooli, të dytë i kanë themelet e forta

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti, është tifoz i klubit të Liverpoolit.

Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë.

I pyetur nga gazetarët se a ka ngjashmëri mes Liverpoolit në futboll dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në politikë, Hoti tha se LDK është sikur Liverpooli.

“A e di si është puna? Liverpooli nuk është ekip i sezoneve të caktuara, është ekip që e ka një shekull. Ka themele të forta”.

Ai ka marrë pjesë në inaugurimin e stadiumit të ri të klubit të futbollit “2 korriku”.