SPORT

Hedhet shorti i Kupës së Kosovës në futboll/ Këto janë ndeshjet interesante që na presin

Sot (e hënë) në zyret e Federatës së Futbollit të Kosovës është hedhur shorti për rrethin e dytë të DigitAlb Kupës së Kosovës.

Në rrethin e dytë të ndeshjeve të Kupës së Kosovës në Futboll do të kemi disa ndeshje interesante, ku do përballen disa nga skuadrat e mëdha, që njëherëshi janë edhe pretendente për titull.

Ballkani do të takohet me Dritën, teksa Feronikeli me Llapin. Prishtina pritet të këtë punë të lehtë ndaj Minatorit, ashtu edhe Gjilani ndaj Malishevës.
Këto ndeshje zhvillohen më 27 nëntor dhe më poshtë mund t’i shihni të gjitha çiftet:

2 Korriku vs. Istogu

Dukagjini vs. Besa

Vëllaznimi vs. Ferizaj

Arbëria vs. Onix
Vitia vs. Ramiz Sadiku

Ulpiana vs. Liria

Malisheva vs. Gjilani

Feronikeli vs. Llapi
Dardana vs. Vllaznia

Ballkani vs. Drita

Dardanët vs. Trepça ‘89

Flamurtari vs. Vushtrria
Minatori vs. Prishtina

Drenica vs. Fushë Kosova

Trepça vs. Drenasi

A&N vs. KEK-u