Kombëtare

Haskuka e Quni bashkë: Prizreni nisi bashkëpunimin, shembulli jonë të ndiqet edhe në Prishtinë!

Edhe më shumë se dy muaj nga përfundimi i zgjedhjeve parlamentare, dy partitë e para që populli ia besoi votën, s’po arrijnë të gjejnë një gjuhë të përbashkët.

Ani pse Albin Kurti dhe Isa Mustafa, kanë realizuar disa takime, ende s’kemi një marrëveshje.

Për programin qeverisës VV dhe LDK u pajtuan qysh në fillim, por posti i presidentit është ai që po lë koalicionin në “ngërç”.

Por, disponim i mirë megjithatë shihet në Prizren.

Është kryetari i kësaj komune që vjen nga VV, Mytaher Haskuka, ai që ka postuar një fotografi me Anton Qunin, kryetar i degës së LDK-së në Prizren, ku të dy shihen të relaksuar.

“Bashkëpunimi ka fillua në Prizren, shpresojmë që shembulli jonë të ndjektë edhe në Prishtinë”, ka shkruar Haskuka përbri fotografisë.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.