Kosova

Haradinaj takon ambasadorin gjerman – e falenderon për këtë gjë

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka takuar ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Christian Heldt, shkruan Gazeta Blic.

Përmes një shkrimi në facebook, Haradinaj ka bërë të ditur se takimi ka qenë i rregullt, teksa ka shtuar se e ka falenderuar ambasadorin gjerman për kontributin e tyre për ruajtjen e integritetit territorial të vendit dhe stabilitetin në rajon.

Postimi i plotë:

Ramush Haradinaj2

Takim i rregullt me Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, me të cilin biseduam për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, ruajtjes së integritetit territorial të vendit dhe stabilitetin në rajon.

E falënderova Ambasadorin Heldt për mbështetjen e vazhdueshme politike dhe financiare për proceset e rëndësishme të qeverisjes në vend dhe kërkova që kjo mbështetje të vazhdojë, siç shpreha përkushtimin tonë për të çuar përpara agjendën bilaterale mes dyja vendeve.

RH

Takim i rregullt me Ambasadorin e Gjermanisë në Kosovë Christian Heldt, me të cilin biseduam për takimin e Berlinit, pritjet nga takimi i Parisit dhe rolin konstruktiv dhe konsistent të Gjermanisë karshi Kosovës, ruajtjes së integritetit territorial të vendit dhe stabilitetin në rajon.
E falënderova Ambasadorin Heldt për mbështetjen e vazhdueshme politike dhe financiare për proceset e rëndësishme të qeverisjes në vend dhe kërkova që kjo mbështetje të vazhdojë, siç shpreha përkushtimin tonë për të çuar përpara agjendën bilaterale mes dyja vendeve.
RH