Kosova

Haradinaj kujton sulmin e 11 shtatorit në ShBA: Bashkëndjejmë me Amerikën

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka kujtuar sulmin e 11 shtatorit 2011 në ShBA, shkruan Kosova.info.

Ai tha se Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkendjejnë me Amrikën.

“Kosova kujton çdo vit të rënët e këtij sulmi dhe bashkëndjenë me Amerikën. Ne do ta kthejmë në traditë që para se të filloj punën t’i kujtojmë të rënët e Amerikës. I konsiderojmë si tonet, se Amerika është garancë për lirinë tonë e të botës. Jem gjithherë me Amerikën”, ka thënë Haradinaj.