SPORT

Hakimi pozitiv me COVID-19

Ylli i Interit, Achraf Hakimi, ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe do të mungojë në sfidën e sotme të Ligës së Kampionëve ndaj Borussia Monchengladbachut, raporton Sky Sport.

Tani ai do të karantinohet për të paktën dhjetë ditë dhe do të rikthehet në fushë sapo të rezultojë negativ, transmeton KOHA.

Tek Interi deri më tani kanë rezultuar pozitivë me koronavirus edhe Alessandro Bastoni e Radja Nainggolan por të cilët janë shëruar.

Derisa ende mbeten pozitivë me koronavirus Ashley Young, Roberto Gagliardini, Ionut Radu dhe Milan Skriniar.