Bota

Grushte mes deputetëve turq

Dhjetëra deputetë të partisë së presidentit Recep Tayyip Erdogan dhe të Partisë Popullore turke janë rrahur mes vete, gjatë një seance të parlamentit turk, të mërkurën.

Gjithçka filloi kur një deputet i Partisë Popullore mbajti fjalim në të cilin e kritikoi Erdoganin për sigurinë e ushtarëve turq në Idlib, raporton KTV.

Fjalimi i deputetit Engi Ozkoc, ngjalli pakënaqësi te deputetët e Partisë për Drejtësi dhe Zhvillim të presidentit Erdogan.

Një grup i deputetëve i është vërsulur atij menjëherë. Sipas mediave, kjo është hera e dytë që deputeti ka kritikuar ashpër Erdoganin. Nga kjo rrahje kanë mbetur të lënduar dhjetëra deputetë, ndërsa Parlamenti suspendoi seancën shkaku i kësaj përplasjeje.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.