Kronika e zezë

Gruaja nga Gjakova e raporton në polici burrin e saj, për dhunë seksuale

Rasti është regjistruar më 21. 11. 2020, sipas raportit 24 orësh të policisë, shkruan Kosova.info

Këto janë detajet nga raporti:

“Viktima femër  kosovar e ka raportuar se i dyshuari mashkull (bashkëshorti i saj) ka ushtruar dhunë fizike dhe dhunë seksuale ndaj saj. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari dhe me urdhër të prokurorit kujdestar dërgohet në qendrën e mbajtjes për 48 orë.”/Kosova.info/