SPORT

Granit Xhaka sot ka ditëlindjen, ja sa vjet bën

Sot  feston ditëlindjen kapiteni i Arsenalit dhe Zvicrës, Granit Xhaka.

Ai ka mbushur plot 27 vjet dhe për momentin ka 252 paraqitje me ekipet e tij Baselin, Borussia Monchengladbach dhe Arsenal duke realizuar 14 gola, ndërkohë ka luajtur edhe 78 herë për Zvicrën duke realizuar 11 gola.

Ai këtë sezon fitoi shiritin e kapitenit të “Topçinjëve” me të cilët ka bërë gjithsej 104 paraqitje duke shënuar plot 7 gola.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.