Kombëtare

Grabitja e kasafortës me 110 mln lekë, cilët janë të arrestuarit (EMRAT)

Zbardhen emrat e kater personave te arrestuar per grabitjen e kasafortes me para ne posten e Krujes.

Ne pranga per vjedhjen e kasafortes me 110 milion lekë jane vene shtetasit, Mark Caka; Bujar Tafa; Andi Paturri (Çerishti) si dhe roja Besnik Parruca, i cili u ndalua menjehere pas ngjarjes, por u justifikua duke thene se nuk kishte bere denocnimin, pasi ishte kanisuyr me jete nga grabitesit.

“News 24” raporton se jane shpallur ne kerkim per te njejten grabitje edhe 4 persona të tjerë, pasi dyshohet se kane qene bashkepunetore.

Dyshohet se ata jane nje grup qe kane kryer edhe grabitje te tjera me pare, kryesisht ne autostrade, per te cilat po vijojne hetimet.

Nderkohe qe sipas te dhenave, ne polici, teksa jane marre ne pyethem ata kane prnaura se kane kryer edhe grabitje te tjera.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.