Bota

Gjyshja italiane 95 vjeçare bëhet personi i parë më i vjetër që u shërua nga koronavirusi

Një gjyshe 95 vjeçare nga Italia e cila u diagnostikua me koronavirus këtë muaj, është bërë pacienti i parë më i vjetër që është shëruar.

Alma Clara Corsini nga Fanano, kishte shkuar në spital në provincën e Pavullos më 5 mars, pasi i ishin shfaqur simptomat e para të virusit, transmeton KOHA.

Sidoqoftë stafi mjekësor ka konfirmuar që trupi i saj ka treguar një reaksion të mrekullueshëm dhe është shëruar plotësisht.

Corsini i ka thënë gazetës italiane Gazzetta Di Modena “Po, po, unë jam mirë. Ata janë njerëz shumë të mirë që janë kujdesur për mu dhe do të më dërgojnë në shtëpi për pak kohë”. /Dailymail/