Gjykata Themelore e Prishtinës pranon padinë nga FSH-ja ndaj Shefki Kuqit

Shefki Kuqi është paditur nga Federata e Futbollit të Shqipërisë.

Ish-sulmuesi kosovar me pasaportë zvicerane muaj më parë deklaroi në emision televiziv se i janë kërkuar para që të luante për Shqipërinë.

E kjo ka qenë arsyeja që tani FSHF ka paditur ish-reprezentuesin finlandez.

“Federata Shqiptare e Futbollit ka ndërmarrë hapat ligjor duke paditur për shpifje ish-futbollistin Shefki Kuqi, i cili në një deklaratë publike në televizionin T7, gjatë emisionit “Favoriti i Botërorit” ka deklaruar se në fundvitet 90’ i janë kërkuar para për tu pajisur me pashaportë shqiptare dhe përfaqësuar Kombëtaren shqiptare”.

“Padia e FSHF ndaj Shefki Kuqi është pranuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë dhe është regjistruar me numër C.nr. 119/22”, thuhet në njoftimin e FSHF-së.

Go to TOP