SPORT

Gjiganti italian e do Lacazetten qysh në janar

LONDON, ENGLAND – JANUARY 01: Alexandre Lacazette of Arsenal in action during the Premier League match between Arsenal FC and Manchester United at Emirates Stadium on January 01, 2020 in London, United Kingdom. (Photo by Clive Mason/Getty Images)

Juventus është i interesuar për të nënshkruar me sulmuesin e Arsenalit, Alexandre Lacazette qysh në afatin e janarit.

“Bianconerët” humbën shërbimet e Cristiano Ronaldos muajin e kaluar, por nënshkruan me Moise Kean.

Sidoqoftë, duan edhe një tjetër sulmues dhe Calciomercato raporton se Lacazette është në ‘radarin’ e tyre.

Lacazette ka hyrë në vitin e fundit të kontratës me “Topçinjtë” dhe klubi nuk ka plane të nis negociatat për rinovimin e mundshëm.

Lacazette mund të nënshkruajë parakontratë në janar, por “Bianconerët” duan ta kompletojnë menjëherë transferimin.

Lacazette vetëm zëvendësues në dy ndeshje këtë edicion.