SPORT

Gjigantët evropianë alarmohen pasi drejtori i Dortmundit konfirmon klauzolën për blerjen e Haaland

Drejtori menaxhues i Borussia Dortmundit, Hans-Joachim Watzke ka konfirmuar se kontrata e sulmuesit Erling Haaland përmban një klauzolë blerjeje.

Opsioni pritet të hyjë në fuqi në fund të këtij sezoni dhe kap vlerën e 65-75 milionë euro, mes interesimit nga Manchester United, Manchester City, Chelsea, Real Madrid dhe Barcelona.

Watzke pranon se ata duan një vendim nga Haaland për të ardhmen e tij së shpejti për të ndihmuar me planifikimin e tyre afatgjatë.

“Unë mendoj se ne do të flasim në javët e ardhshme”, ka thënë fillimisht Watzke për mediat.

“Ne nuk jemi vetëm në kontroll. Ne jemi pak të varur nga shenjat që vijnë nga ai dhe këshilltari i tij (Mino Raiola)”.

“Nuk ka asnjë presion për të negociuar që tani duhet të zgjasim kontratën”.

A e shkakton ai klauzolën apo jo?, ishte pyetja vendimtare e cila mori konfirmim nga Watzke.

“Megjithëse ne nuk po përpiqemi, shpresojmë ta zbulojmë deri në mars ose prill”, përfundoi drejtuesit i Dortmundit. /

Shfaq më shumë