Bota

Gjermania raporton 13 të vdekur dhe konfirmohen 6,012 të infektuar me koronavirus

Gjermania raportoi një kërcim në lidhje me rastet me koronavirusë, ku më shumë se 1.100 persona u konfirmuan të infektuar në krahasim me një ditë më parë, duke arritur në 6.012 në total, tha të hënën në mbrëmje Instituti Robert Koch për kontrollin e sëmundjeve.  

Numri i vdekjeve të konfirmuara që lidhen me koronavirusin u rrit për një deri tani në 13, me tre shtetet më të populluara të Rhine-Westphalia, Bavaria dhe Baden-Wuerttemberg midis rajoneve më të prekura, shtoi instituti, sipas Reuters.