Kosova

Gjendet pa shenja jete trupi i një të moshuari në Prishtinë

Një person pa shenja jete është gjetur sot në rrugën “Shkupi”, në Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Policia ka dalë në vend ngjarje me ç’rast ka hasur në viktimën mashkull 82-vjeçar, i cili ishte pa shenja jete. Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje”, tha ajo.

Ahmeti bëri të ditur se me vendim të Prokurorit të Shtetit, trupi është dërguar për obduksion.

“Policia ka ndërmarrë veprimet e nevojshme për të ndriçuar dhe sqaruar plotësisht rrethanat e këtij rasti që është cilësuar si vdekje e dyshimtë”, ka konfirmuar Ahmeti.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.