Rajoni

Gjenden armë dhe lëndë narkotike tek një 24-vjeçar

Një 24-vjeçar nga Shkupi dyshohet se ka fshehur armë, municion dhe drogë në bunkerët në Butel që u zbuluan në fillim të majit.

Prokuroria Themelore Publike në Shkup lëshoi ​ urdhër për të hapur hetim kundër një personi për prodhimin, mbajtjen dhe tregtinë e paligjshme të armëve dhe eksplozivëve.

I dyshuari, 24 vjeç, gjatë prillit dhe fillimit të majit të këtij viti, në bunkerë të improvizuar të tubave plastikë, të varrosur në tokë në pjesën e pyllëzuar midis rrugëve “Alpi” dhe “Koce Metalec”, mbajti në mënyrë të paligjshme një sasi të madhe të armëve dhe municioneve dhe heroinës.

Një pushkë automatike, 27 fishekë për atë pushkë, një pushkë snajper gjysmë automatike, një armë automatike me silenciator janë gjetur në vende të ndryshme, me dy korniza me 34 fishekë, dy silenciatorë, tre pushkë automatike dhe një gjysmë automatike të mbështjellë me peshqirë, si dhe 38 plumba të tjerë.

Përveç kësaj, heroina me një sasi totale neto prej 2.362 gram u gjet në një fuçi plastike, të paketuar në pesë pako. Për të dyshuarin është propozuar masa e paraburgimit.

Lini një Përgjigje

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.