SPORT

Gjashtë raste me koronavirus te Espanyoli

Klubi i La Ligas spanjolle, Espanyol ka konfirmuar të martën në mbrëmje gjashtë raste me koronavirus te ky klub.

Skuadra ka njoftuar përmes një komunikate se gjashtë pjesëtar të klubit, lojtarë dhe anëtar të stafit, kanë dalë pozitiv në testet për koronavirus.

Spanja në ditët e fundit është goditur fuqishëm nga koronavirusi. Përjashtim nuk bëjnë as klubet e futbollit.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.