Kombëtare

Gjashtë pejanë organizojnë bixhoz të paligjshëm, arrestohen nga policia

Policia e Kosovës ka njoftuar se një rast i organizimit të skemave piramidale dhe bixhozit të paligjshëm ka ndodhur gjatë ditës së djeshme në Pejë, shkruan Kosova.info.

Janë arrestuar gjashtë të dyshuar meshkuj K-shqiptarë, të cilët janë hasur duke luajtur bixhozi. Gjatë bastisjes së lokalit janë gjetur topa me numra dhe disa chipa.

Të gjitha këto gjësende janë konfiskuar si dëshmi. Me urdhër të prokurorit të dyshuari janë liruar në procedurë të rregullt.

Shfaq më shumë
Back to top button
escort mersin - izmir escort