SPORT

Gattuso ka nënshkruar marrëveshje me Napolin, në mesjavë bëhet zyrtare

Gennaro Gattuso raportohet se ka arritur marrëveshje për 18 muaj për ta zëvendësuar Carlo Ancelottin, pavarësisht se çfarë bën Napoli në Ligën e Kampionëve në mesjavë.

Napolit i duhet një fitore, ose thjesht një barazim, për ta vazhduar rrugën e tyre dhe tu për t’u kualifikuar në raundin tjetër të Ligës së Kampionëve.

Mendohej që kalimin në raundin e 16 do të shpëtonte punën e Carlo Ancelottit.

Carlo Ancelotti (Photo by Alessandro Sabattini/Getty Images)

Sidoqoftë, Gianluca Di Marzio i Sky Sport Italia shkruan se Gattuso tashmë ka nënshkruar një kontratë 18-mujore, pavarësisht nga rezultati i nesërm.

Di Marzio raporton gjithashtu që Carletto mund të japë dorëheqjen pasi të sigurohet kualifikimi, duke pasur parasysh problemet që Napoli ka pasur në Serie A këtë sezon.

Gennaro Gattuso (Photo by Tullio M. Puglia/Getty Images)

Ata janë në vendin e shtatë në tabelë dhe nuk kanë fituar në kampionat për gati dy muaj. 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.