Kosova

Garda Ceremoniale e FSK-së ngrit flamurin shtetëror

Garda Ceremoniale e FSK-së ka ngritur flamurin shtetëror të Kosovës në oborrin e Qeverisë dhe Kuvendit.

Gjatë ceremonisë të pranishëm kanë qenë Kryeministri Albin Kurti dhe Kryeparlamentarja Vjosa Osmani bashkë më pjesëtarë të kabinetit qeveritar dhe zyrtarë të Kuvendit.

Kjo është ceremonia e parë zyrtare për nder të 17 Shkurtit, ndërsa dita do të shënohet edhe me një mori aktivitetesh të tjera.

Më pas nderime nga figura të LDK-së janë bërë edhe te shtatorja e ish-presidentit Ibrahim Rugova.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483