Kosova

Gafa e Osmanit në OKB: Shkon të ulet pa u ftuar, e detyrojnë të kthehet pas

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, mori dje pjesë në punimet e Këshillit të Sigurimit të OKB-së ku u diskutua raporti gjashtëmujor për ngjarjet në Kosovë.

Osmani u gjend në një moment të sikletshëm në fillim të mbledhjes, teksa kryesuesi po i thirrte pjesëmarrësit që të ulen në vendet e tyre.

Pa e ftuar fare të ulet, Osmani u çua në këmbë dhe u nis deri tek vendi i destinuar për të dhe këshilltarët e saj, por që u kthye prapa.

Kjo pasi kryesuesi i mbledhjes ia tërhoqi vërejtjen që të pres derisa ta thërrasë atë.

Kjo skenë ka kaluar pa u vërejtur nga mediat dje, teksa pamjet mund t’i ndiqni më poshtë:

Shfaq më shumë
//soaheeme.net/4/3473483