Kosova

Fushë Kosovë: Zduket një vajzë me probleme psikike, vëllai i saj e raporton në polici

Një person ka raportuar dje në polici se motra e tij me probleme psikike është larguar nga shtëpia.

Ai ka thënë se nuk dihet për vendndodhjen e saj, ndërsa policia ka nisur ta hetojë rastin.

Njoftimi i plotë i policisë:

PERSON I ZHDUKUR/Rr. Nëna Terezë, Fushë Kosovë 17.02.2021-16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se, viktima femër kosovare -motra e tij, e cila ka probleme psikike ka dalë nga shtëpia, dhe nuk dihet vend-ndodhja e saj. Njësitet policore janë duke hetuar rastin.