Kombëtare

“Fshati Llugagji në Pejë nga tash nuk ka asnjë person të infektuar me Covid-19”

Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies në Pejë ka bërë të ditur se fshati Llugagji nuk ka asnjë person të infektuar me Covid-19, transmeton Klan Kosova.

“Gjatë ditës së sotme ekipet mjekësore të IKSHP-së kanë kryer 12 testime prej të cilave 9 ritestime dhe 3 testime për Covid-19 në qytetin e Pejës. Në njoftimin publik të Institutit Publik mostrat e dërguara nga Peja kanë rezultuar të gjitha negative”.

“Nga rezultatet e sotme del se fshati Llugagji nga tash nuk ka asnjë person të infektuar”, thuhet në njoftimin në Facebook të kësaj drejtorie.

Mirëmbrëma për të gjithë ju bashkëqytetar të komunës së Pejës,Gjatë ditës së sotme ekipet mjekësore të IKSHP-së kanë…

Gepostet von Drejtoria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale – Pejë am Donnerstag, 7. Mai 2020