SPORT

Frankfurti befason Leipzigun

Frankfurti ka arritur të mposhtë liderin, Leipzigun me rezultat prej 2 me 0, transmeton Koha.net.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat prej 0-0, derisa pjesën e dytë vendasit e nisën fuqishëm duke kaluar në epërsi në minutën e 48.

Golin e parë e shënoi Toure, kurse golin e dytë e shënoi Kostiq në minutën e 90+4.

Me këtë fitore Frankfurti arrin në kuotën e 24 pikëve dhe mban vendin e nëntë, derisa Leipzigu në vendin e parë ka 40 pikë.