SPORT

Franca mundi Shqipërinë në stadiumin e ri, ja kujt i thurin elozhe mediat

Franca mundi Shqipërinë me rezultatin 0-2, në stadiumin e ri dhe arriti të zërë vendin e parë në grup, duke lënë pas Turqinë.

Ky rezultat dhe serioziteti në fushën e lojës, ka kënaqur jo vetëm trajnerin Deshamp, por edhe mediat franceze.

le parisie

“L’Equipe”, “Le Parisien” apo dhe “Le Monde”, e kanë konsideruar ekipin përfaqësues francez si serioz dhe të vendosur për të marrë atë që kërkoi nga kjo ndeshje, duke mos e nënvlerësuar.

le modne

Nga ana tjetër i kanë thurur elozhe mbrojtjes dhe Grizmanit, që u rikthye te goli dhe dhuroi një asist nga kuqezinjve, mbrëmjen e djeshme./panorama.al

fff