SPORT

FOTO + VIDEO/ Ndarja nga jeta e Maradona-s, shihni se çfarë bëhet në Napoli

Bota e futbollit u trondit këtë mbrëmje nga humbja në moshën 60 vjeçare e Dorës së Zotit, legjendës së futbollit, Diego Armando Maradona, pas një arresti kardiak.

Ndërsa mesazhet ngushëlluese për ikjen e lojtarit më të madh të të gjithë kohërave, janë të shumta, në Napoli, qyteti ku ai konsiderohet një Zot, pas viteve të tij të kaluara, njerëzit kanë dalë në shesh dhe po nderojnë figurën e tij. Gjithashtu njerëzit kanë ndezur qirinj në nder të “El Pibe de Oro”.