Bota

Foto/ Vdesin 21 persona dhe plagosen 15 të tjerë, nga një aksident me autobus i cili doli nga rruga dhe ra në liqen

Një autobus me përfundoi në një rezervuar uji pasi u përplas me një barrierë buzë rrugës ku për pasojë mbetën të vdekur 21 persona dhe u plagosë 15 të tjerë.

Ngjarja e rëndë ndodhi të martën në provincën Guizhou në Kinë, raporton media shtetërore kineze.

Mësohet se në bord kishte studentë që kishin planifikuar të bënin provimet e e pranimit në universitet. Sipas medias shtetërore kineze po vazhdojnë hëtimet për të zbuluar shkakun e aksidentit të rëndë.

//graizoah.com/afu.php?zoneid=3473483