Kosova

FOTO/ Thaçi lirohet nga QKUK pas intervenimit kirurgjik

Presidenti i Kosovës, Hashim thaçi, ka bërë të ditur se është liruar nga spitali pas operacionit që pati për largimin e gurëve nga veshkat dhe se shërimin do e vazhdoj në shtëpi. I njëjti ka thënë se pret t’i kthehet punës javën që vjen.

‘’Sapo jam liruar për trajtim në shtëpi, pas një intervenimi që kisha sot në Klinikën e Urologjisë së Qendrës Klinike Universitare të Kosovës’’, shkroi ai në rrjete sociale.

‘’U jam shumë mirënjohës mjekëve dhe stafit për trajtimin profesional. Po ashtu, i falënderoj të gjithë miqtë dhe përkrahësit që më kanë shkruar dhe janë interesuar për gjendjen time shëndetësore. Pres që të kthehem në punë javën që vie”, shtoi ai.

View image on Twitter

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.