Kosova

Foto/ Tahiri ua sqaron masat dhe iu ofron kafe gastronomeve

Arhiva

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Tahiri, ka pritur në takim përfaqësuesit e sektorit të gastronomisë, të cilëve u ka dhënë sqarime për masat e reja të miratuara nga Qeveria.

Tahiri ka ftuar ata në takim pasi gastronomet shprehen pakënaqësi për masat e Qeverisë, duke shpallur persona “non-grata”, kabinetin qeveritar dhe duke paralajmëruar se nuk do ju shërbejnë kafe atyre, raporton EO.

Pas takimit pritet të ketë edhe prononcim për medie.